Dentálna hygiena pomáha zachovať zdravie zubov a ďasien, zabraňuje ďalším zdravotným problémom a je súčasťou nášho každodenného života. Je to účinná liečebno-preventívna metóda modernej stomatológie, ktorá vedie k zachovaniu vlastných zubov v ústach po celý život.
Profesionálna dentálna hygiena je súčasťou pravidelnej preventívnej starostlivosti o chrup. Podľa stavu chrupu ju odporúčame absolvovať dvakrát ročne pre bežných pacientov s minimom problémov v ústach, až po štyrikrát ročne pre pacientov s akútnymi a chronickými ochoreniami parodontu (krvácanie ďasien, zápach z úst, pohyblivosť zubov atď.).
Dentálna hygiena tu nie je len na to, aby vám dentálna hygienička „lepšie očistila zuby”, ale aby sme boli schopní diagnostikovať možné ochorenia parodontu a zubov v skorom štádiu, predchádzať im alebo začať účinnú liečbu čo najskôr.

PRIEBEH DENTÁLNEJ HYGIENY

Stanovenie indexu PBI pre vašu lepšiu orientáciu a porovnanie v budúcnosti

Odstránenie supragingiválneho zubného kameňa a povlaku mechanicky a ultrazvukom

Odstránenie pigmentácií abrazívnymi pastami

Odporučenie vhodného typu prostriedkov pre domácu starostlivosť o ústnu dutinu
Ku každej dentálnej hygiene dostanete ako darček špeciálnu profesionálnu zubnú kefku ORAL-PREVENT a Te-Pe. Ak je to potrebné, dostanete aj vzorku medicínskej terapeutickej pasty na zuby. Zvyšné pomôcky si u nás môžete dokúpiť. Dentálna hygiena je nebolestivá, pri väčších nánosoch zubného kameňa môže byť zvýšená citlivosť krčkových oblastí zubov.